İhracat

Otuz beş yılı aşkın süredir “Sağlıklı Yarınlara” vizyonuyla ve yenilikçi ürünleriyle toplum sağlığı için çalışan Berko İlaç; ABD, Kanada, Vietnam, Güney Kore, Ukrayna, Suudi Arabistan Krallığı, Irak, Azerbaycan ve Balkan ülkeleri olmak üzere 16 ülkeye ihracat gerçekleştirmektedir.

Sağlık için üreten Berko İlaç, ihracat yaptığı ülkelerin yanı sıra 15 farklı ülkede ruhsatlandırma işlemlerinin tamamlanmasını beklemektedir. Çözüm odaklı yaklaşımı ile global ruhsat süreçlerinde eğitimli ve tecrübeli olan Berko İlaç ruhsatlandırma birimi ihracat ekibi, çalışmalarına yoğun bir şekilde devam etmektedir.

“İnovasyon başarının anahtarıdır” inancıyla ve “Yeni fikirler ve mükemmel ürünler AR&GE ile mümkün olur” yaklaşımıyla Berko İlaç AR&GE Merkezinde, 26 profesyonel Berko İlaç’ta üretilen her ürün için iyileştirme ve geliştirme çalışmaları titizlikle gerçekleştirmektedir.

Modern teknolojilerle donatılmış Berko AR&GE Merkezi, tüketicilerin ve sağlık çalışanlarının hayatını daha iyi ve daha sağlıklı hale getirmesine yardımcı olacak yeni ürünler, yeni paketleme yöntemleri ve kombinasyonları üzerinde başarılı ve sıkı şekilde çalışmaktadır.

Berko İlaç aynı zamanda Türkiye Hükümeti tarafından desteklenen ilk ve tek küresel marka geliştirme programı olan “Turquality Marka Gelişim Programı”nın bir parçasıdır. Berko İlaç, Turquality programı desteğiyle ihracat ülkelerinde kendi ürünlerini tanıtmaya hız vermiştir.

Berko İlaç Üretim tesisleri İstanbul’un Asya kıtasında, Sultanbeyli’nde yer almaktadır. Üç fazdan oluşan ve 21 bin metre kare kapalı alana sahip Berko İlaç Üretim Tesisleri, GMP standartlarında üretim yapmaktadır.

Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK-Düzenleme ve Denetleme Kurumu) ICH’de ve PIC/S ülkeleri arasında yer almaktadır. Bunun bir sonucu olarak, TİTCK GMP belgesine sahip Berko İlaç Üretim Tesisi yüksek kaliteli üretim standartlarına sahiptir.

Tesis binalarının boyutları ve tasarımları hataları en aza indirgemeyi, temizliğin etkin bakımını sağlamayı, kontaminasyonu ve çapraz kontaminasyonu önlemeyi amaçlamaktadır.
Tesis binaları ürün kalitesi için kritik olan parametreleri karşılayacak niteliklere sahiptir. Kalite Güvence sistemi tam olarak belgelidir ve tutarlı şekilde kontrol edilir. Sistemdeki tüm birimler uzman kadro, uygun tesis ve ekipmanlarla desteklenmektedir.

Berko İlaç,
Türkiye’deki en iyi ortağınız…