Basın Bültenleri

Bültenler

Daha fazla yükle
Mart 2015

Berko İlaç’a İki Ödül Birden

LeasePlan ve Ekonomist Dergisi’nin bu yıl 4’üncüsünü düzenlediği “Yılın Filo Yöneticisi Ödülleri 2014”te Berko İlaç Araç Filo Departmanı iki ödüle birden layık görüldü.

Toplum sağlığına katkıyı amaç edinmiş, hızlı büyüme grafiği ve inovatif ürünleriyle dikkat çeken Berko İlaç, iki ödüle birden layık görüldü. LeasePlan ve Ekonomist Dergisi’nin bu yıl 4’üncüsünü düzenlediği “Yılın Filo Yöneticisi Ödülleri 2014″te Berko İlaç Araç Filo Departmanı, “Yeşil Filo” kategorisinde birinci; “Yılın Filo Yöneticisi” kategorisinde ise üçüncülüğe layık görüldü. Filo yönetimi alanında şirketlerin performansına ve ülke ekonomisine katkısına dikkat çekmek, kaynakların verimli kullanımını teşvik etmek amacıyla düzenlenen “Yılın Filo Yöneticisi Ödülleri 2014”, Conrad Otel İstanbul’da gerçekleşen ödül töreniyle sahiplerini buldu. Lease Plan Türkiye Genel Müdürü Türkay Oktay, Ekonomist Dergisi Yayın Yönetmeni Talat Yeşiloğlu, Michelin Türkiye Genel Müdürü Marco Giuliani, Skoda Türkiye Genel Müdürü Tolga Senyücel ve Auto Show Dergisi Yayın Yönetmeni Hırant Kasapoğlu’nun jüri olarak yer aldığı ödül töreninde Berko İlaç başarıyla temsil edildi.

Berko İlaç, araç kullanan çalışanlarına karbon salınım eğitimi vermiş ve araçların rölanti sürelerini takibe almıştır. Bu takip sistemi ile araçların rölantide kalma süresi 10 dakikanın üzerine çıktığında merkeze uyarı gelmektedir; bu sayede hem yakıt tasarrufu hem de karbon salınımı minimuma indirilerek doğaya katkı sağlanmaktadır. Uzun yıllardır karbon salınımı düşük araçlar tercih eden Berko İlaç, kullanım ömrünü bitiren lastikleri geri dönüşüme göndermektedir. Tüm bu uygulamalarından ötürü Berko İlaç, “Yeşil Filo” kategorisinde birinciliğe layık görülmüştür. Aynı zamanda araç takip sistemi sayesinde hız limitleri takip altına alınmış, bakım ve lastik maliyetleri düşürülmüş ve kazalarda yaralanma oranı en aza indirilmiştir. Berko İlaç bu uygulamaları sayesinde de “Yılın Filo Yöneticisi” kategorisinde üçüncülüğe layık görülmüştür.