Üretim

21.000 m2
Kapalı Üretim Alanı

“Sağlıklı Yarınlara” vizyonuyla, ileri teknolojileri kullanan ve yüksek kalite standartları ile cGMP (güncel iyi üretim uygulamaları) kurallarına uygun üretim yaparak kendini toplum sağlığına adamış yetkin ve eğitimli personelin titizlikle çalıştığı Berko İlaç Üretim Tesisleri; Faz I, Faz II ve Faz III olmak üzere toplamda 21.000 m2 kapalı alana sahip 3 binadan oluşmaktadır.

110M+ kutu
Üretim kapasitesi

Özel insan kaynağından oluşan üretim tesisi ekibi, katı (tablet, kapsül, saşe ürünler), yarı katı (pomat, jel, suppozutivar) ve likit (şurup, süspansiyon, damla, sprey) ürünleri yüksek kalitede üretir, cGLP (güncel iyi laboratuvar uygulamaları) koşullarını sağlayan son teknoloji Kalite Kontrol Laboratuvarları’nda hammadde ve bitmiş ürünlerin analizlerini yapar, tüm süreçleri ve sonuçları son kez dikkatle kontrol ederek toplum sağlığının hizmetine sunar.

Fabrika çalışanları ayrıca, Berko İlaç Üretim Tesisi’nde T.C. Sağlık Bakanlığı ruhsatlı farmasötik ürünlerin yanında T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan ruhsatlı takviye edici gıda preparatlarının üretimini de yine mevzuatın gerektirdiği şekilde, bu ürünlere özel ayrı alanlarda yapmaktadır.

Araştıran, sürekli kendini geliştiren, farklı projeler üreten ve uygulama fırsatı bulan, alanında uzman ve bilgi sahibi çalışanlardan oluşan üretim tesisleri ekibimiz, insan sağlığı için en güvenli ürünleri bu şekilde üreteceğine inanır.