İhracat

Büyümeye olanak sağlayan en kısa yol ihracattır...

“Sağlıklı Yarınlara” vizyonuyla toplum sağlığı için çalışan ve üreten Berko İlaç, bugün Vietnam, Kore Cumhuriyeti, Ukrayna, Suudi Arabistan Krallığı, Irak, Azerbaycan ve Balkanlar başta olmak üzere 23 ülkeye ihracat yapmaktadır. “Fütüristik yaklaşımını ve yenilikçi vizyonunu” ürünlerine yansıtan Berko İlaç, aynı zamanda 10 ülkede kayıt ve ruhsatlandırma işlemlerinin tamamlanması süreçlerini yürütmektedir.

Berko Ruhsatlandırma ve İhracat departmanı, çözüm odaklı yaklaşımları ile dünya çapında ruhsat ve tescil süreçleri konusunda iyi eğitimli ve deneyimli olan özel insan kaynağına sahiptir.

Yıl boyunca pek çok heyet ziyareti gerçekleştiren ve fuara katılan Berko İlaç İhracat departmanı, yakın zamanda Kenya Medexpo 2022 ve CPHI Worldwide Frankfurt 2022’ye katılım göstermiştir. İKMİB Özbekistan Ticari Heyeti, İKMİB Vietnam ve Tayland Ticaret Heyeti gibi heyetlerle aktif iletişimini sürdüren Berko İlaç İhracat departmanı, ilgili ülkelerin otoriteleriyle yüz yüze görüşmeler gerçekleştirmektedir.

Dünyada Berko İlaç

23 ülkeye ihracat ve gelişen iş birlikleri ile her gün daha fazla hayatı iyileştiriyoruz…

İnovasyon başarının anahtarıdır.

Berko İlaç Ar-Ge Merkezi, laboratuvarları ve altyapı olanakları ile ileri teknolojilerde araştırmaya ve yenilikçi ürünlerin gerek Türkiye gerekse dünya regülasyonlarına uygun şekilde geliştirilmesine olanak sağlamaktadır.

Dünya standartlarında kabul görmüş ve tescillenmiş üretim tesisleri;

Güncel GMP (güncel iyi üretim uygulamaları) kurallarına uygun üretim yaparak kendini toplum sağlığına adamış yetkin ve eğitimli personelin titizlikle çalıştığı Berko İlaç Üretim Tesisleri; 21.000 m2 kapalı alana sahiptir ve İstanbul’un Anadolu Yakası’nda Sultanbeyli'de bulunmaktadır.

Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) ICH'de kayıtlı olan ve PIC/S ülkelerinin bir parçası olan Berko İlaç Üretim Tesisleri, Türk GMP denetimli, yüksek kaliteli üretim standartlarına sahiptir. Berko İlaç ayrıca Azerbaycan GMP, Kenya GMP ve Irak GMP denetimlerini başarıyla tamamlamıştır.

Berko İlaç,

Türkiye'deki En İyi Partneriniz…

GMP Sertifikaları

  • Avrupa GMP

  • Azerbaycan

  • Kenya

  • Irak

  • Yemen