Hakkımızda

Mesleğine başladığı ilk günden itibaren; “İlacı üretmek için eğitim aldım, sunmak için değil” diye düşünerek çalışmaya başlayan Ecz. Berat Beran, üretim aşkını ilk olarak eczanesinde hayata geçirmiştir. Daha sonra Beran Laboratuvarı ile üretimi sürdüren Berat Beran, bu vizyon ile Berko İlaç’ı kurarak pek çok yenilikçi ürünü Türk tıbbına kazandırmıştır. Bugün dünya standartlarındaki 21 bin metrekare Üretim Tesisleriyle ve yenilikçi ürünleriyle toplum sağlığı için hiç durmadan çalışan ve üreten Berko İlaç, sağlıklı yarınları inşa etme yolculuğunun ilk adımlarını böyle atmıştır.

Ecz. Berat BERAN
Berko İlaç Yönetim Kurulu Başkanı

Meslek hayatına 1970’li yıllarda eczane eczacılığıyla başlayan Ecz. Berat Beran tarafından, 1984 yılında kurulan Berko İlaç; toplum sağlığı için çalışmaya devam etmekte, yerli üretici olarak Türk İlaç sektörünün ve ülke ekonomisinin sürdürülebilir oluşumuna katkı sağlamaktadır.

İleri teknolojilerin kullanıldığı, yüksek kalite standartlarında üretim

Berko İlaç, 171 yenilikçi ürünü tıbbın hizmetine kazandırmıştır. İleri teknolojilerin kullanıldığı ve yüksek kalite standartlarına (cGMP) uygun üretim yapılan Berko İlaç Üretim Tesisleri’nde; kendini toplum sağlığına adamış, yetkin ve eğitimli personel titizlikle çalışmaktadır. Faz I, Faz II ve Faz III olmak üzere toplamda 21.000 m2 kapalı alana sahip Berko İlaç Üretim Tesisleri’nde, yıllık 90 milyon kutu üretim yapılmaktadır.

“Sağlıklı Yarınlara” ulaşmada öncü

Başarılarının arkasında yer alan 900’e yakın özel insan kaynağı ile Türkiye ilaç pazarında güçlü bir marka olan Berko İlaç, bir dünya markası olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. Başta Irak, Vietnam, Suudi Arabistan, Azerbaycan, Katar ve ABD olmak üzere 23 ülkeye aktif ihracat yapılmaktadır.

Geleneklerinden güç alan, geleceğe dönük, modern ve yenilikçi vizyon

2018 yılında Ar-Ge belgesi almaya hak kazanan Berko İlaç Ar-Ge Merkezinde, modern ve yenilikçi tasarımla oluşturulan laboratuvarlar ve altyapı olanakları ile ileri teknolojilerde Ar-Ge yapılmaktadır. Kaliteye ve insana değer veren bir anlayışla, bilimsel, inovatif, çağdaş ve özendirici bir araştırma-geliştirme ortamı mevcut olan Berko İlaç Ar-Ge Merkezi’nde, her yıl yaklaşık 20 yeni ürün projesi geliştirilmektedir.

Sürdürülebilir sosyal sorumluluk projeleriyle topluma fayda

Berko İlaç, topluma her alanda değer yaratma düşüncesinden yola çıkarak pek çok vakıf ve sivil toplum kuruluşuyla birlikte projeler yürütmektedir. Çocukların sosyal gelişimine katkı sağlamak hedefiyle hayata geçirilen, ilaç sektöründe bir ilk ve tek olan “Berko Çocuk Tiyatrosu” projesinin yanı sıra, Berko İlaç hastanelerde oyun alanları kurarak, köy okullarının ihtiyaçlarına destek olarak ve ihtiyaç sahibi öğrencilere burslar vererek topluma katkı sağlamaktadır. Sağlıklı yarınlara vizyonuyla örtüşen, hem sağlıklı hem de desteklenen gelecek nesiller yetişmesini önemseyen Berko İlaç, sürdürülebilir projelerle toplumda değer yaratmaya devam etmektedir.