Kurumsal Kimlik

Berko İlaç Sembolünün Hikayesi

Her şey, Ecz. Berat Beran’ın 1973 yılında Beran Eczanesi’ni açmasıyla başladı. Kısa süre sonra eczanesine Beran Laboratuvarı’nı da ekleyen Berat Beran’ın ilk çalışmaları ile birlikte bu oluşum adeta; halkın ihtiyaçları doğrultusunda doldurulmayı bekleyen bir deney tüpü, ilaç dünyasına büyük potansiyel vadeden bir havandı. Berat Beran gözlem ve yeteneğiyle bu havanı en doğru şekilde dolduracak, yalnızca Türkiye’nin değil; tüm dünyanın hizmetine sunacaktı…

Takvimler 1984ʼü gösterdiğinde Beran Laboratuvarı Berko İlaç’a dönüşmüş, 1986ʼda ise sağlık sektörünün daha önce düşünülmemiş bir ihtiyacı olan Berkofizʼin ve ardından 1996’da Zincoʼnun üretilmesiyle bu havan ilaç sektöründe fark yaratan yeniliklerle dolmaya başlamıştı. Berko İlaç yenilikçi keşifleriyle büyüyor, aldığı otorite onaylarıyla güvenilirliğin sembolü haline geliyordu.

2008 yılına geldiğimizde ise Berko İlaç’ın ilk üretim tesisi faaliyete geçiyor, yeniliklerin harmanlandığı bu havan sağlık dünyasında Türkiye’nin önemli bir değeri haline geliyordu. 1973 yılında kurulan bir hayalle başlayan yolculuk, uluslararası ölçekte devam ediyordu.

Berko İlaç logo sembolüne ilham veren bu hikaye bir hayalle başlayıp, Berko İlaç'ın günümüzdeki başarılarıyla devam etmektedir. Logo sembolümüz yalnızca Berko İlaç'ın baş harfini değil; aynı zamanda Türkiye'ye gurur veren global bir başarı öyküsünü de temsil etmektedir.