Basın Bültenleri

Bültenler

Daha fazla yükle
Nisan 2017

Berko İlaç Büyümeye Devam Ediyor

Son yılların en hızlı ve istikrarlı büyüyen firması Berko İlaç, 2017’nin ilk çeyreğinde kutu bazında en fazla büyüyen firma oldu.

Son yılların en hızlı ve istikrarlı büyüyen firması Berko İlaç, 2017’nin ilk çeyreğinde kutu bazında en fazla büyüyen firma oldu. IMS raporlarına göre, ciro sırlamasında 56. sıradan %33 büyüme göstererek 44. sıraya çıkmayı başaran Berko İlaç, kutu sıralamasında da geçen senenin aynı dönemine göre 29. sıradan %25 büyüme yakalayarak 26. sıraya çıkmayı başardı.

Konuyla ilgili Berko İlaç Yönetim Kurulu Başkanı Ecz. Berat Beran, “Geçmişte yapmış olduğumuz yatırımlar yavaş yavaş kendini göstermeye başlıyor. Bu sene, yatırımlarımızın kazandırmış olduğu büyüme neticesinde bu rakamlar ortaya çıktı. Önümüzdeki dönem, fabrikamıza ilave yapılmakta olan 3. bölümün bitmesi ve ruhsatlandırma aşamasında olan ürünlerimizin ruhsat almasıyla birlikte büyüme oranımızın katlanarak artmasını bekliyoruz.” şeklinde açıklama yaptı.

30 yılı aşkın süredir “sağlıklı yarınlara” vizyonuyla insan sağlığına katkı sağlamayı amaçlayan Berko İlaç, 1984 yılında kurulmuştur. İlk kurduğu günlerden bugüne, halkın ve tıbbın ihtiyaç duyduğu ürünlere odaklanan Berko İlaç’ın sektörde büyümesi, inovatif ürünler ve uygulamalarla olmuştur. Berko İlaç bugün; 60 ürünü, 550’ye yakın çalışanı, dünya standartlarındaki üretim tesisleri ve hızlı büyüme grafiğiyle bir kariyer firmasıdır. Berko İlaç’ın bir bölümü yıl sonunda faaliyete geçecek olan toplam 21 bin metrekarelik üretim tesislerinde, T.C. Sağlık Bakanlığı ruhsatlı farmasötik ürünlerin ve T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’ndan ruhsatlı takviye edici gıda preparatlarının üretimi gerçekleştirilmektedir. Yeni bölümün faaliyete geçmesiyle birlikte hedeflenen üretim kapasitesi, yılda 50 milyon kutu olarak planlanmaktadır.

Yakın zamanda beslenme desteği ürünleri için üretim tesislerinin FDA kaydını gerçekleştiren Berko İlaç, ABD pazarına girme aşamasındadır. Dış pazarlarda gıda takviye ürünlerinde; Azerbaycan, Kosova, Bosna, Arnavutluk, Makedonya, Vietnam, çok sayıda Arap ve Afrika ülkesine ihracat yapılmaktadır. Berko İlaç, özellikle kaşık formundaki balık yağı ürünüyle bir dünya markası olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.