Basın Bültenleri

Bültenler

Daha fazla yükle
Mayıs 2015

Berko İlaç, Genç Eczacılarla Buluşmaya Devam Ediyor

Eczane eczacılığından başlayarak ilaç sektöründe hızla büyüyen bir firmaya dönüşen Berko İlaç, eczacılık mesleğini ve eczacılık fakültesi öğrencilerini desteklemeye devam ediyor. Berko İlaç “Eczacının Kariyer Yolu” projesiyle, bu kez Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi ve Anadolu Üniversitesi Eczacılık Fakültesi öğrencileriyle bir araya geldi.

Berko İlaç, 30 yıldır olduğu gibi yine eczacının yanında ve eczacılara yönelik projelerine devam ediyor. Lansmanı Marmara Üniversitesi Eczacılık Fakültesinde gerçekleşen “Eczacının Kariyer Yolu” etkinliği, bu kez Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi ve Anadolu Üniversitesi Eczacılık Fakültesi öğrencileriyle buluştu.

Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi öğrencilerinin yoğun ilgisini gören kariyer etkinliğinde, Ecz. Berat Beran ilham verici bir konuşma gerçekleştirdi. Öğrencilere, “Hayat bizlere bazı işaretler gönderir, önümüze hiçbir şey tesadüf çıkmıyor; bu işaretleri fark etmeye çalışın.” diyen Beran, eczane eczacılığından sanayiye uzanan kariyer yolculuğuyla ilgili yol gösterici anılarını gençlerle paylaştı. Anadolu Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’ndeki kariyer etkinliği ise YEMPS Kongresi dâhilinde öğrencilerle buluştu. Berko İlaç Senior Ürün Müdürü Uzm. Ecz. S. Aykut Adalmaz’ın konuşmacı olduğu etkinlikte Adalmaz öğrencilere, ilaç sektöründe hangi alanlarda çalışabilecekleri, nasıl staj ve iş başvurusu yapabilecekleri konusunda bilgi aktardı.

Ülke genelindeki eczacılık fakültelerinde kariyer sunumları ile devam edecek olan “Eczacının Kariyer Yolu” projesiyle Berko İlaç, genç eczacılara ilaç endüstrisinde kariyer olanaklarının kapısını açıyor. 6197 sayılı Eczacılar ve Eczaneler Hakkında Kanun’da yapılan değişiklik gereği nüfusa dayalı eczane açma sisteminin uygulanmaya başlanması ve sistem gereği yurt çapında eczane açılabilecek noktaların sayısının kısıtlanması nedeniyle yaşanacak istihdam sorununa çözüm amaçlı “Eczacının Kariyer Yolu” projesi hayata geçirildi. Proje kapsamında eczacılık fakültelerinde kariyer sunumları gerçekleştiren Berko İlaç, mezun olacak veya yeni mezun olmuş öğrencileri ilaç sektörüyle tanıştırmayı, öğrencilere sektörde staj ve ardından iş imkânı sağlayarak kariyer yolculuklarına ışık tutmayı hedefliyor.