Basın Bültenleri

Bültenler

Daha fazla yükle
Temmuz 2021

Berko İlaç Kurumsal Marka Kılavuzu’nu Yeniledi

Otuz beş yılı aşkın süredir “Sağlıklı Yarınlara” mottosuyla, toplum sağlığı için çalışan ve üreten Berko İlaç, Kurumsal Marka Kılavuzu’nu yeniledi. Berko İlaç’ın geleneklerinden güç alan, geleceğe dönük, modern ve yenilikçi vizyonunun vurgulandığı Kurumsal Marka Kılavuzu, tüm paydaşlarının ve çalışanlarının dikkatine sunuldu.

Toplum sağlığına hizmet için ürünler geliştirerek değer yaratan; nitelikli insan gücü, kurumsal uygulamaları ve gelişim süreci ile sektörde örnek model olan Berko İlaç, vizyonuna bağlı kalarak Kurumsal Marka Kılavuzu’nu modernize etti. Yoğun çalışmalar sonucunda kurum logosunu, kurumsal yazı fontu ve renkleri ile tüm basılı-dijital materyallerini yenileyen ve tanımlayan Berko İlaç, modern iş yaşamında kendini sürekli güncellemeye ve geliştirmeye devam ediyor.

Ecz. Berat Beran’ın oluşturduğu kurum felsefesinden beslenen Berko İlaç kurum kimliğinin en önemli alt bileşenlerinden olan Kurum Marka Kılavuzu’nu oluştururken; Berko İlaç’ın geçmişten gelen güven ve ilham veren, toplum sağlığını geliştiren kurum marka algısına günümüzdeki yenilikçi, modern ve sürekli gelişen kurum marka algısı eklenerek, Berko İlaç’ın geleceğe dönük vizyonu vurgulandı.

Ecz. Berat Beran’ın eczane eczacılığı döneminde ve laboratuvar çalışmalarında kullandığı havanı, emeği ve hayalleriyle doldurması Berko İlaç’ın ilk adımı olup bugünkü logosunun sembol hikâyesi haline geldi. Güven ve ilham veren, toplum sağlığını geliştiren kurum marka algısını yansıtan font seçimi, kurumsal renkler ve tüm basılı-dijital materyallerin tanımlanması kılavuzunda yer aldı. Berko İlaç’ın kuruluşundan günümüze benimsediği ilkeleri ve iş yapma kültürünü ifade eden kurumsal renklerinden Berko laciverti, güven, sorumluluk, sağlamlık, başarı ve ilham veren kurum markasını temsil ederken; yardımcı kurumsal renklerinden olan turkuaz, modernliği, yenilikçiliği, sürekli gelişimi, gri renk ise desteği ve dengeyi temsil etmektedir.

Berko İlaç Yönetim Kurulu Üyesi ve Kurumsal İletişim Direktörü Eylem Beran konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Modern iş yaşamında kurumların kendilerini sürekli güncellemesi ve geliştirmesi gereğine inanıyorum ve bu motivasyondan yola çıkarak oluşturduğumuz Kurumsal Marka Kılavuzu’muzda Berko İlaç’ın yenilikçi, modern ve sürekli gelişen kurum marka algısını bir kez daha vurgulamış olmaktan çok mutluyum.” şeklinde konuştu.