Basın Bültenleri

Bültenler

Daha fazla yükle
Ekim 2018

Berko İlaç “Sağlıkta Şiddete Hayır” Diyor

Sosyal sorumluluk konusuna verdiği önemi her fırsatta göstermeye devam eden Berko İlaç, son dönemlerde sıkça yaşanan sağlık çalışanlarına yönelik şiddet olaylarını kınamak için “Sağlıkta Şiddete Hayır” kampanyası başlattı.

“Sağlıklı Yarınlara” vizyonuyla otuz yılı aşkın süredir insan sağlığı için üretmeye ve çalışmaya devam eden, yenilikçi ürünleriyle Türkiye ilaç pazarında güçlü bir marka olan Berko İlaç; sadece üretimiyle değil aynı zamanda gerçekleştirdiği ve desteklediği sosyal sorumluluk projeleriyle de adından sıkça söz ettiriyor. Berko İlaç, son dönemlerde giderek artan doktor ve eczacılar başta olmak üzere tüm sağlık çalışanlarına yönelik şiddet olaylarına dikkat çekmek için bir farkındalık kampanyası başlattı.

“Sağlıkta Şiddete Hayır” sloganıyla bu konuya dikkat çekmeyi amaçlayan Berko İlaç, hastaneler ve eczaneler için posterler hazırlattı. Kurumsal sosyal medya hesaplarından konuyla ilgili duyurular yapan Berko İlaç, çalışanlarının mail imzalarında “Sağlıkta Şiddete Hayır” görseli kullanmaya başladı. Haber bültenleri ile toplumda bilinç yaratmayı hedefleyen Berko İlaç, önümüzdeki dönem “Sağlıkta Şiddete Hayır” farkındalık videosu hazırlamayı planlıyor.

Berko İlaç Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Ecz. Berat Beran’ın bizzat desteklediği “Sağlıkta Şiddete Hayır” farkındalık kampanyası ile ilgili Berko İlaç Yönetim Kurulu Üyesi ve Kurumsal İletişim Direktörü Eylem Beran, “Son dönemde giderek artan sağlık çalışanlarına yönelik şiddet olaylarını duydukça tepkisiz kalmama kararı aldık. Bu konuda bilinç yaratmak ve önleyici olmak adına üzerimize düşeni yapmak istedik ve “Sağlıkta Şiddete Hayır” kampanyasını başlattık. Başta kamuoyu olmak üzere, hastanelerde ve eczanelerde farkındalık yaratmayı hedefliyoruz. Umarız şiddet olaylarını önlemeye bir katkımız olur ve sağlıkta yaşanan şiddet olayları bir an önce son bulur.” şeklinde açıklamada bulundu.