Basın Bültenleri

Bültenler

Daha fazla yükle
Temmuz 2018

Berko İlaç’tan Anne, Çocuk ve Aile Sağlığına Destek

Berko İlaç, anne, çocuk ve toplum sağlığına verdiği önemi ve değeri gerçekleştirdiği projelerle göstermeye devam ediyor. Ordu Akkuş Devlet Hastanesi Çocuk Kliniği ve Çorum Osmancık Devlet Hastanesi içinde kurduğu çocuk oyun alanları, İstanbul Esenyurt Necmi Kadıoğlu Devlet Hastanesi’ne yaptığı emzirme odası ve İstanbul Bağcılar 17 No’lu Aile Sağlığı Merkezi’ne sağladığı kütüphaneyle Berko İlaç, yürütmekte olduğu sosyal sorumluluk projelerine yenilerini ekledi.

“Sağlıklı Yarınlara” vizyonuyla otuz yılı aşkın süredir insan sağlılığı için üretmeye ve çalışmaya devam eden, yenilikçi ürünleriyle Türkiye ilaç pazarında güçlü bir marka olan Berko İlaç; sadece üretimiyle değil aynı zamanda gerçekleştirdiği ve desteklediği sosyal sorumluluk projeleriyle de adından sıkça söz ettiriyor. Toplumda değer yaratma bakış açısıyla yola çıkan Berko İlaç, Esenyurt Necmi Kadıoğlu Devlet Hastanesi’ne yaptığı emzirme odası ile annelere, konforlu ve sağlıklı bir ortamda çocuklarını besleme imkanı sağlamayı hedefliyor.

Bunun yanı sıra Akkuş Devlet Hastanesi Çocuk Kliniği ve Osmancık Devlet Hastanesi içinde kurduğu çocuk oyun alanlarıyla, hastanede tedavi gören çocukların morallerinin yükselmesi, doktor korkusu bulunan çocukların önyargılarından uzaklaşması ve hastaneye çocuklarıyla gelmek zorunda kalan ailelerin çocuklarının keyifli vakit geçirmesi amaçlanıyor. Desteğini sadece hastanelerdeki ihtiyaçlarla sınırlandırmayan Berko İlaç, yakın zamanda Bağcılar 17 No’lu Aile Sağlık Merkezi’nde çocuklar için kurduğu mini kütüphaneyle, çocukların kitap okuma alışkanlığı kazanmasına vesile olmanın mutluluğunu yaşıyor.