Basın Bültenleri

Bültenler

Daha fazla yükle
Temmuz 2018

Berko İlaç’tan Engellere “Kapak Olsun”

Sosyal sorumluluk konusundaki duyarlılığını her alanda ortaya koymaya devam eden Berko İlaç, TOFD’un (Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği) yürüttüğü “Kapak Olsun” projesine iki yıldır katkı sağlıyor. Berko İlaç, proje kapsamında 1 ton plastik kapak toplanmasına ve 4 manuel tekerlekli sandalye alınmasına vesile oldu.

Toplumda değer yaratma bakış açısıyla yola çıkan Berko İlaç, TOFD’un başarıyla yürüttüğü “Kapak Olsun” kampanyasına iki yıldır destek oluyor. Geçtiğimiz yıl İstanbul genelindeki hastane ve aile sağlığı merkezlerinin önemli noktalarına 350 adet plastik kapak toplama kutusu yerleştiren Berko İlaç, bu sene Türkiye genelindeki hastane ve aile sağlığı merkezlerine 150 adet plastik kapak toplama kutusu yerleştirdi.

Ortopedik engelli bireylerin sosyal yaşama tam ve etkin bir biçimde katılımlarını sağlamak amacıyla Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği, 2011 yılından bu yana “Kapak Olsun” plastik kapak toplama kampanyasını yürütüyor. Kampanya ile toplanan plastik kapaklar sayesinde, derneğe başvuruda bulunan ortopedik engelli vatandaşlara akülü ve manuel tekerlekli sandalye alınıyor. Berko İlaç, proje kapsamında bugüne kadar 1 ton plastik kapak toplanmasına ve 4 manuel tekerlekli sandalye alınmasına vesile oldu.