Basın Bültenleri

Bültenler

Daha fazla yükle
Haziran 2023

Berko İlaç’tan Sektör Üniversite İş Birliği

Türkiye ilaç pazarında güçlü bir marka olan, “Sağlıklı Yarınlara” ulaşmada öncü Berko İlaç, yeni iş birlikleriyle sağlık sektörüne katkı sağlamaya devam ediyor. Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK), Araştırma Üniversiteleri Destek Programı kapsamında “Remifentanil ve Fentanil Etken Maddelerinin ve Türevlerinin Etkin ve Yeni Yöntemler İle Sentezlenmesi” isimli proje için Berko İlaç ile protokol imzalandı.

Berko İlaç Genel Müdürü Ecz. Barış Özyurtlu, sektör-üniversite iş birliği alanında protokol imzalamak üzere Atatürk Üniversitesinde Rektör Prof. Dr. Ömer Çomaklı’nın konuğu oldu. Yükseköğretim Kurulu (YÖK), Araştırma Üniversiteleri Destek Programı kapsamında desteklenen ve yürütücülüğünü Doç. Dr. Bilal Nişancı’nın yaptığı “Remifentanil ve Fentanil Etken Maddelerinin ve Türevlerinin Etkin ve Yeni Yöntemler İle Sentezlenmesi” isimli proje için Berko İlaç, May Pharma ve Altobio İlaç ile protokol imzalandı.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ayşe Bayrakçeken Yurtcan, Berko İlaç Genel Müdürü Ecz. Barış Özyurtlu, May Pharma İlaç Yönetim Kurulu Başkanı Mücahit Yinanç ve Proje Koordinatörü Mahmut Esat Yinanç, Altobio İlaç Genel Müdürü Ahmet Altuğ Oğuz ile Klinik Araştırmalar Aşı ve İlaç Koordinatörlüğü Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Ahmet Hacımüftüoğlu ve Doç. Dr. Serdar Burmaoğlu imza töreninde yer aldılar.

Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı, ilaç firmalarıyla imzalanan bu protokolün üniversite-sektör iş birliği açısından önemli olduğunu belirterek Atatürk Üniversitesinin çeşitli proje ve iş birlikleriyle daima sektörle iç içe olacağını söyledi. İmzalanan protokol için Berko İlaç Genel Müdürü Ecz. Barış Özyurtlu ise, “Berko İlaç olarak sağlık sektörüne her geçen gün daha çok katkı sağlamak amacıyla tüm sektör paydaşlarıyla bir arada olmaya devam ediyoruz. Bilime katkı sağlamanın en önemli yollarından birinin de üniversite-sanayi iş birlikleri olduğuna inanıyoruz. Protokolün tüm sağlık camiasına hayırlı olmasını dilerim.” şeklinde konuştu.