Basın Bültenleri

Bültenler

Daha fazla yükle
Nisan 2022

Berko İlaç Üretim Süreçlerini Yenileniyor

Berko İlaç “Berkovan” projesi ile üretim süreçlerini yeniliyor. Toplumun sağlığı için ihtiyaç olan üretimi daha hızlı ve verimli bir şekilde gerçekleştirmeyi hedefleyen Berko İlaç yeni projesinin startını verdi.

Otuz beş yılı aşkın süredir “Sağlıklı Yarınlara” vizyonuyla, toplum sağlığı için çalışan ve üreten Berko İlaç, üretim süreçlerinde yeniliğe gidiyor. Berko İlaç proje kapsamında başta üretim departmanı olmak üzere teknik hizmetler, kalite güvence, KKL ve üretim planlama departmanlarının iş birliğiyle üretim hatlarında yeni yerleşim planları yaparak kesikli üretim hatlarını “Yalın Üretim” prensiplerine uygun şekilde yeniden düzenliyor.

Toplumun sağlığı için ihtiyaç olan üretimi daha hızlı ve verimli bir şekilde gerçekleştirmeyi hedefleyen Berko İlaç, Berkovan ile Üretim Tesisleri’nde kapasite artırımı, yarı mamullerin takip eden üretim adımlarına taşınmaları sırasında yaşanan iş yükü ve zaman kayıplarının en aza indirilmesi, ekipman ve proses veriminin büyük oranda arttırılması gibi pek çok konuda verim sağlamayı amaçlıyor.

Berkovan projesinin üretim süreçlerine katkıları ile ilgili Berko İlaç Fabrika Müdürü Oben Baykal, “Toplum sağlığı için üreten ve çalışan firmamız yeni projesi ile Üretim Tesislerimizde kapasiteyi artırmayı, proses ve personel verimi iyileştirmeyi hedefliyor. Halkın sağlığa erişimine katkı sağlamak her zaman öncelikli konumuz olmuştur. Bu projemizle bir kez daha bu konuya katkı sağlayacağımız için çok mutluyuz.” şeklinde açıklamada bulundu.