Basın Bültenleri

Bültenler

Daha fazla yükle
Aralık 2022

Berko İlaç “Yılın Sosyal Sorumluluk Projesi” Ödülü Aldı

Berko İlaç “Hastanede Kalan Çocuklar Oyundan Geri Kalmasınlar” projesi ile sağlık dünyasının prestijli ödüllerinden Doktorclub Awards 2022’de "Yılın Sosyal Sorumluluk Projesi" ödülüne layık görüldü.

Doktorclub.com ve İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi iş birliğinde bu yıl altıncısı gerçekleştirilen “Doktorclub Awards 2022 Türkiye’nin Sağlık Ödülleri sahiplerini buldu. Doktorclub.com’a üye 87.000’den fazla hekimin oyları sonucu belirlenen, sağlık sektörünün tüm paydaşlarının yer aldığı ödül töreninde, Berko İlaç Hastanede Kalan Çocuklar Oyundan Geri Kalmasınlar” projesi ile “Yılın İlaç Endüstrisi Ödülleri, Yılın Sosyal Sorumluluk Projesi” ödülüne layık bulundu. İstanbul Üniversitesinde gerçekleştirilen törene, ödülü almak üzere Berko İlaç Kıdemli Ürün Müdürü Fatih Naba ve Berko İlaç Ürün Müdürü Tuğba Temizer katıldı.

“Sağlıklı Yarınlara” mottosuyla, toplum sağlığı için çalışan ve üreten Berko İlaç, Türkiye’nin farklı şehirlerinde bulunan hastanelerin pediatri servislerinde yatan çocuk hastalar için oyun alanları kurdu ve kurmaya devam ediyor. “Hastanede Kalan Çocuklar Oyundan Geri Kalmasınlar"  sloganıyla Berko İlaç 2022 yılı içerisinde; 2 adet İstanbul, 2 adet Eskişehir, 1 adet Manisa, 1 adet Aydın, 1 adet Ordu ve 1 adet Adana’da olmak üzere toplam 8 adet oyun alanı kurulumu gerçekleştirdi.

Konuyla ile ilgili Berko İlaç Pazarlama Müdürü Savaş Duman; “Yılı bitirirken bu şekilde bir ödülle takdir edilmek büyük bir mutluluk. Yılın İlaç Endüstrisi Ödülleri, Yılın Sosyal Sorumluluk Projesi ödülünü almak bizleri gururlandırdı. Hastanede Kalan Çocuklar Oyundan Geri Kalmasınlar diyerek başladığımız yolda, sağlıklı yarınlar için çalışmaya devam ediyoruz. Oylarıyla ödülü almamıza katkı sunan tüm sağlık meslek mensuplarına ve emeği geçen herkese teşekkür ederiz.” şeklinde konuştu.