Basın Bültenleri

Bültenler

Daha fazla yükle
Mayıs 2015

Genç Eczacılar Berko İlaç ile İşaret Dili Öğreniyor

Toplum sağlığına katkıyı amaç edinmiş, hızlı büyüme grafiği ve inovatif ürünleriyle dikkat çeken Berko İlaç, sosyal sorumluluk konusuna verdiği önemden yola çıkarak Marmara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi öğrencilerinin “İşaret Dili Atölyesi” projesine katkıda bulundu.

Marmara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi FarmAkademi öğrenci kulübü ve Düşler Akademisi‘yle birlikte yürütülen projede, eczacılık fakültesi öğrencileri işitme engelli bireylerle nasıl iletişime geçeceklerini öğrendiler. 3 grup şeklinde gerçekleşen atölyede, öğrenciler hem temel iletişim bilgilerini hem de sağlık ve ilaca ait teknik bilgileri edindiler.

Engelli ve sosyal dezavantajlı gençlere ücretsiz olarak kültür ve sanat eğitimlerinin verildiği Düşler Akademisi bünyesinde yer alan eğitmenler tarafından verilen İşaret Dili Atölyesi’yle öğrenciler aynı zamanda işitme engellilerin dünyasını tanıma fırsatı yakaladılar. Çok keyifli ve öğretici geçen atölyelere öğrencilerin ilgisi büyüktü. İşaret Dili Atölyesi’ne katılan öğrenciler; mezun olduktan sonra, sağlık hizmeti almak için eczanelerine başvuran işitme engelli bireylere daha doğru ve konforlu sağlık hizmeti sunabilmeyi hedeflediklerini belirttiler.

Eczane eczacılığından başlayarak ilaç sektöründe hızla büyüyen bir firmaya dönüşen Berko İlaç, 30 yıldır olduğu gibi yine eczacının yanında ve eczacılara yönelik projelere katkı sağlamaya devam ediyor. Berko İlaç, İşaret Dili Atölyesi projesi ile hem eczacılık fakültesi öğrencilerine hem de Düşler Akademisi’ne katkı sağlama fırsatı yakaladı.