Basın Bültenleri

Bültenler

Daha fazla yükle
Ekim 2014

Şanlıurfalı Eczacılar Berko İlaç Üretim Tesislerini Gezdi

Berko İlaç, Şanlıurfalı eczacıları İstanbul’da ağırladı. Berko İlaç Üretim Tesislerini ve Ar-Ge Laboratuarını gezen eczacılar, son teknolojilerin kullanıldığı Tesislerde ham maddeden ambalajlamaya kadar üretim süreçlerini gözlemleme fırsatı buldular.

Toplum sağlığına katkıyı amaç edinmiş, hızlı büyüme grafiği ve inovatif ürünleriyle dikkat çeken Berko İlaç, 27. Bölge Şanlıurfa Eczacı Odasına mensup eczacıları İstanbul’da ağırladı. Berko İlaç Üretim tesislerini ve Ar-Ge laboratuarını gezen Şanlıurfalı eczacılar daha sonra Berko İlaç yöneticileriyle birlikte akşam yemeği yiyerek yorgunluk atma ve günü değerlendirme fırsatı yakaladılar.

Üretim Tesislerini gezen 27. Bölge Şanlıurfa Eczacı Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ecz. Mahmut Dolap görüşlerini şu şekilde dile getirdi, “Şanlıurfa Eczacı Odası üyesi olan 25 eczacı arkadaşla Berko İlaç Üretim Tesislerini ziyaret ettik. İlacın hammaddesinden üretimine kadar tüm süreçlerini gözlemleme fırsatı yakaladık. Üretim Tesislerinde hem hijyen kurallarına çok sıkı uyulması hem de teknoloji olarak çağımızın yakalanmış olması bizi çok memnun etti. İnsan sağlığına ve üretime verdiği hassasiyetten ötürü Berko İlaç’a teşekkür etmek isterim.”

Geziye katılan diğer eczacılardan bazılarının da görüşleri alındı. Eczacı Murat Şehsuvaroğlu, “Şanlıurfa Eczacı Odası olarak bu geziyi hem kaynaşmayı sağlamak hem de üretim hakkında bilgi sahibi olarak ufkumuzu genişletmek amacıyla düzenledik. Üretim Tesislerinin çağımızı yakalayan yüksek teknolojisi ve Berat Bey’in yakın ilgisi sebebiyle çok memnun kaldık. Biz zaten Berat Bey’i kendi içimizden bir ağabeyimiz olarak görüyoruz. Üretim Tesisinde hem teknoloji çok iyi kullanılmış hem de hijyen koşullarına çok dikkat ediliyor.” şeklinde konuştu. Eczacı Medet Abbasoğlu, “İlacın ham maddesinden depolanmasına kadar gerçekten disiplinli çalışılıyor, soğuk zincire riayet ediliyor, ısı-nem ayarlarına önem verilmiş, kullanılan sudan diğer tüm aşamalara Berko İlaç gerçekten atılım yapmış. Ayrıca bölgemizden çıkan bir eczacı ağabeyimiz olarak kendisini 30 yıldır tanıyorum; çoğu kişinin yapamadığını yaparak başardığını görmek bizi ayrıca çok mutlu etti.” dedi.

Eczacı Osman Gümüş ise, “Berko İlaç, Şanlıurfa eczacıları olarak çok beğendiğimiz ve değer verdiğimiz bir firma. Dünya standartlarında bir tesisi bize kazandırmış olması çok gurur verici. Beklentilerimi büyük ölçüde karşıladı. Zaten Berat Bey’in bakış açısı ve gelecek hedefleri bize yol gösteriyor, o anlamda da müteşekkiriz kendisine.” şeklinde konuştu. Eczacı İsmail Güler, “Üretim Tesisleri beklentilerimiz fazlasını karşıladı. Zaten Berat Bey bizim bölgeden gelen, başarılarını takip ettiğimiz ve sevdiğimiz bir meslektaşımız. Bizi davet ettiği ve tesisi görme imkânı sunduğu için teşekkür ederiz. Üretim Tesisinin yüksek standartlarını gözlemlemek bizi mutlu etti.” dedi.