Sosyal Sorumluluk

Projelerimiz

Daha fazla yükle

YAŞAM HAKKI-DUVAR

Topluma sanatla katkı sağlayan projeler üretmeyi hedefleyen Berko İlaç, bu yaklaşımından yola çıkarak, İZEV’in (İstanbul Zihinsel Engelliler İçin Eğitim ve Dayanışma Vakfı) düzenlediği farkındalık sergilerine destek olmanın mutluluğunu yaşıyor.

 “Zihinsel engelli” olarak tanımlanan çocuk, genç ve yetişkin “farklı” bireylere yönelik tüm negatif algılamaları dönüştürmeyi hedefleyen “İçinizdeniz”, “Sanat ve Biz” ve “Hayat ve Biz” sergilerine destek olan Berko İlaç, aynı zamanda projeyi dünyaya tanıtmak için hazırlanan video klibe de destek oldu. 

Projeyi dünyaya tanıtacak olan lansman şarkısı ise Roger Waters’ın desteğiyle “Another Brick in The Wall” oldu. Pink Floyd’un solisti Roger Waters, 1979 yılında piyasaya çıkardıkları “The Wall” albümündeki “Another Brick in The Wall” isimli kült şarkısının haklarını, dünyada ilk kez bu proje için İZEV’e verdi ve dünyada ilk kez “The Wall” şarkısı için farklı bir dilde söz yazıldı. “Yıkılmak Zorunda Olan Zihinlerdeki Duvar!” diyen “Yaşam Hakkı – Duvar” şarkısında ve video klibinde; Selda Bağcan, Funda Arar, Kubat, Koray Avcı ve Yavuz Dizdar gibi ünlü isimler yer aldı. Video klip 10 milyonun üzerinde izlenince, zihinsel engelli bireyler için “İZEV Yaşam Köyü” kurulması hedefleniyor.