Berko Çocuk Tiyatrosu Perdelerini Açtı

05/11/2015

Berko Çocuk Tiyatrosu Perdelerini Açtı

Berko Çocuk Tiyatrosu yeni sezonda çocuklarla buluşmaya devam ediyor. Berko Çocuk Tiyatrosu’nun oyunu “Berfu’nun Rüyası” sezon açılışını Konya’da yaptı. Konyalı çocukların büyük ilgisiyle karşılanan oyun, yeni sezonda tüm Türkiye’de ücretsiz olarak oynanmaya devam edecek.

perdeler-acildi

Çocukları sanatla buluşturmak ve çocuklara tiyatroyu sevdirmek amacıyla kurulan Berko Çocuk Tiyatrosu’nun oyunu “Berfu’nun Rüyası” perdelerini açtı. Yeni sezonun ilk oyunu Selçuklu Belediyesi Konferans/Tiyatro Salonu’nda oynandı. Şükriye Onsun İlkokulu öğrencilerini ve ailelerini ağırlayan, toplamda 650 kişinin izlediği oyunda, hayatında ilk kez tiyatroyla buluşan bazı çocukların mutlulukları görülmeye değerdi.

Yaklaşık 40 dakika süren oyunun sonunda Şükriye Onsun İlkokulu Müdürü Şükrü Gülmez tarafından Berko İlaç’a teşekkür plaketi takdim edildi. Plaketi Berko İlaç adına Berko İlaç Ürün Müdürü Savaş Duman teslim aldı. Duman yaptığı açıklamada, “Berko İlaç, 30 yılı aşkın süredir faaliyet gösteren ve toplum sağlığına katkıyı amaç edinmiş bir firmadır. Sosyal sorumluluk projelerine önem veren ve bu alandaki önceliği, topluma ve sanata katkı sağlayan projeler üretmek olan Berko İlaç, kısa bir süre önce Berko Çocuk Tiyatrosu’nu kurdu. Çocukları sanatla buluşturan bu sosyal sorumluluk projesini, ülkemizin çeşitli illerinde sahnelemeyi amaçlıyoruz. Yeni sezonun ilk oyununda Konyalı çocuklarımızla bir arada olmaktan çok büyük mutluluk duyduk.” şeklinde konuştu.

“Oyundaki yoğun görsel efektler ve oyuncuların performansı ilgi çekiyor.”

Özlem Durmaz’ın yazıp Banu Çiçek’in yönetmenliğini yaptığı “Berfu’nun Rüyası” tek perdelik gösterimde; Batuhan Pamukçu, Numan Ertuğrul Uzunsoy, Pınar Akgüney ve Sonnur Şahin rol alıyor. Çocuklar tarafından büyük ilgi ve beğeniyle karşılanan oyunda yemek yeme ile arası iyi olmayan ve sağlıklı beslenme konusunda gıda takviyesi alması gereken küçük bir kız çocuğunun bir gece gördüğü rüya anlatılıyor. Görsel efektlerin yoğun olduğu oyunda oyuncuların başarılı performansları dikkat çekiyor.

“Berfu’nun Rüyası”, Berko İlaç’ın katkılarıyla Türkiye’de bütün iller kapsamında; okullarda, belediyelerde, kültür merkezleri ve çeşitli sahnelerde 2015 – 2016 sezonu içerisinde ücretsiz olarak oynanmaya devam edecek.

Basın Bültenleri